NetTeam Helpdesk

NetTeam lokal ve uzak ağ üzerindeki bilgisayar sistemlerinin yönetimi konusunda güçlü mimarisi ile yeni teknolojiler içeren bir üründür. 1500 terminal ile yapılan stres testlerinde bu alanda dünya devi olarak bilinen birçok programı geride bırakmıştır.
Dahili veritabanına sahip olduğu gibi, istenirse MSSQL, MySQL, Postgre SQL gibi bir çok veri tabanını kullanabilir. Bir Türk yazılımı olmasından dolayı başta Türkçe olmak üzere İngilizce ve esnek dil tanımlama alt yapısıyla çoklu dil desteğine de sahiptir.

NetTeam
ÖNE ÇIKAN ÖZELLİLERİ
• Belirli aralıklarla haberleşmede bulunmaz bunun yerine push operation sistemi sayesinde gerektiğinde NetTeam sunucusu aracılığı ile sadece ilgili istemci ve yönetici iletişime geçer. Böylece gereksiz network trafiği ve yükü oluşmaz.
• İstemcilerin internet bağlantısı olması zorunlu değildir. Modem/Firewall üzerinde port tanımlaması yapmazsanız NetTeam sadece lokal ağda çalışabilir. NetTeam uygulamalarından hiç biri firmanıza ait bir bilgiyi firmanız dışından erişilebilir hale getirmez.
• Güçlü bir şifreleme yapısı, dijital kod imzası, zaman damgası, tam uyumlu http protokolü kullanıldığından güvenlik duvarları ve anti-virüs yazılımları ile problem yaşanmaz.
• Yöneticilerin tüm bağlantıları NetTeam sunucusu üzerinde otomatik olarak kaydedilir ve daha sonra raporlanıp izlenebilir. (Uzak masaüstü, Dosya transferleri, Sohbetler, bağlantı talepleri ve bağlantılar)
• Uzak masaüstü bağlantılarınız hareketli olarak kaydedilir ve daha sonra her hangi bir yönetici tarafından bir film gibi izlenebilir.
• Yeni bir destek personeli; örneğin active directory üzerinde bir klasöre yetki verme işlemini bu kayıtlardan izleyerek öğrenebilir, işlemi tekrar edebilir.
• İstemcilerin yöneticilere erişmesi için ID, Parola, listeye ekleme gibi her hangi bir ek işlem yapılmasına gerek yoktur. Kendi özel kurulum parametrelerinizi belirtebildiğinizden dolayı ek ayar gerekmemektedir.
• Hangi yöneticinin hangi gruplara/istemcilere erişip erişemeyeceğini NetTeam Sunucusu üzerinden veya yetkili Yönetici hesabınız üzerinden belirtebilirsiniz.
• Yöneticilerin tüm işlemleri yetkilendirmeye dayalı olarak çalışabilir veya engellenebilir. (Uzak masaüstü bağlantısı, Uzaktan PC kullanma, dosya gönderme, dosya indirme, vb…)
• Kullanıcılarınız destek taleplerini NetTeam üzerinden size bildirerek karşılıklı iş takip yapılabilir. Böylece daha sonra geçmişe dönük problem raporlarında en sık yinelenen talepleri görerek gerekli önlem/değişim planlamasını yapabilirsiniz.
• Sürdürülebilir Dosya transferleri özelliği sayesinde Yönetici veya istemci bilgisayarı yeniden başlatıldığında dosya indirme ve gönderme işlemleriniz kaldığı yerden devam eder.
• Uzak yardım modülü oluşturarak başka kullanıcılara da destek verebilirsiniz. Uzak yardım için de ID ve Parola gibi bilgiler gerekmemektedir. İsterseniz kendi logonuzu kullanarak oluşturduğunuz yardım uygulamasını web sitenize yükleyerek gerektiğinde diğer kullanıcıların indirerek kullanmasını sağlayabilirsiniz.
• NetTeam Sunucusu tarafından 1 adet veritabanı bağlantısı kullanılır. Yöneticiler ve istemciler veri tabanı ile bağlantı kurmazlar. Böylece veri tabanı için yük oluşturmaz ve veri tabanı güvenlik açıklarından etkilenmez.

NetTeam 3 uygulamadan oluşmaktadır;
1. NetTeam Sunucusu
NetteamSunucu
Yönetim konsolları ve istemciler bu uygulama aracılığı ile haberleşir. Üzerinde SSL, PHP Server, Database API, Web Services, IIS Provider, Access Control, Scripting&Development gibi birçok gelişmiş teknoloji bulunur. Fiziksel veya sanal sunucunuzda 12MB-80MB gibi çok düşük boyutta bellek kullanır ve sistem servisi olarak çalışır. Sistemin üzerinde yüklü olan diğer veritabanları veya hizmetleri etkilemez. Çünkü çekirdek bir servistir ve bağımlılığı yoktur.

2. NetTeam İstemcisi
Yönetmek istediğiniz tüm terminallere ve sunuculara kurulması gerekmektedir. Otomatik kurulum seçeneği ile active directory domain policy sayesinde anında tüm ağınızdaki bilgisayarlara kurabilirsiniz. Bu uygulama aracılığıyla personeliniz yardım taleplerini size bildirebilir ve taleplerinin durumunu takip edebilirler. Taşınabilir bilgisayarlara kurulduğunda mobil internet veya her hangi bir internet bağlantısı kullanılması gibi durumlarda bile müdahale gerekmeden her zaman NetTeam Sunucunuzla iletişime geçmenin bir yolunu en kısa sürede kendisi bulmaktadır.

NetteamKOnsolu

• Aynı anda birden fazla NetTeam Sunucusuna bağlanabilir. Böylece farklı lokasyonlardaki şube veya firmalarınızı aynı konsoldan yönetebilirsiniz. Birkaç harf yazarak işletim sistemi, ip adresi, pc adı, personel adı gibi birçok alanı aynı anda filtreleyerek yüzlerce istemciden aradığınız istemciyi çok hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.
• İstemcilerinizi IP Adresine göre otomatik gruplayabilir veya departmanlarınız için farklı gruplama yöntemleri kullanabilirsiniz.
• İstemcilerinizin donanım değişikliklerini anlık olarak takip edebilir, geçmiş dönemdeki değişiklikleri raporlayabilirsiniz.
• Bilgisayar sistemlerinizdeki RAM’lerin hangi slotlarda takılı olduğunu ve hızının (MHz) ne olduğuna kadar ayrıntılı olarak görebilirsiniz. İşletim sistemi kurulum tarihi, bios versiyonunuz ve bios güncelleme tarihi gibi daha birçok donanımsal veriyi tekbir noktadan istediğiniz kriterlere göre raporlayabilir veya anlık olarak izleyebilirsiniz.
• Tüm bilgisayar sistemlerinizdeki aynı ID ve lisansa sahip yazılımlar otomatik olarak gruplandırılır. Böylece hangi yazılım lisansınızın kaç adet ve nerede kullanıldığını kolaylıkla izleyebilirsiniz. Geçmiş dönemdeki yüklenen ve kaldırılan yazılımları takip edebilirsiniz.
• İstemci işletim sisteminiz kısıtlı bir Active Directory üyeliğine sahip olsa bile; tüm açık programları ve istemci oturumunu kapatmanıza gerek kalmadan Administrator işlemlerini yapabilirsiniz. (Yazılım yükleme, donanım ekle/kaldır, Görev Yöneticisi, , Bilgisayar Yönetimi, vb…) NetTeam hakkında detaylı bilgilere adresinden ulaşabilirsiniz.

Radi İletişim

Adres: Perpa Ticaret Merkezi A Blok K.11 No:1679-1681 Okmeydanı Şişli / İSTANBUL

0212 995 00 11


info@radi.com.tr
Tel : (0212) 394 16 81
Fax : (0212) 310 69 64

Thin Client Nedir?

Thin Client Nedir?

Acronis

Acronis